Obalování energetických kuliček

Energetické kuličky

Útlá knížka nabitá energií, tak by se ve stručnosti dala charakterizovat publikace Energetické kuličky s podtitulem Vysokoproteinové recepty pro lepší vitalitu a zdraví. Celá je, jak jinak, o energetických kuličkách. Pro ty, kteří se s nimi ještě nesetkali. Jedná se o směs několika, nejlépe zdravých potravin a přísad vytvarovaných do malých, přibližně 4cm velkých kuliček. Mohou být syrové i tepelně upravené. Pokud potřebujete přibrat na váze nebo rychle doplnit energii jsou pro vás mimořádně vhodné. Třeba k svačině či jen tak mezi jídly jako chuťovka.

Úvod do energetických kuliček

Knížka je vhodná jak pro začátečníky, tak pro pokročilé, kteří v ní najdou ispiraci pro své výtvory. Autorky, Kate Turnerová a Annie Nicholsová, jsou zkušené kulinářky i propagátorky zdravé výživy. V úplném úvodu se čtenář v krátkém textu dozví o kuličkách „proč jsou tak skvělé“. Pak již následují praktické rady, ve kterých jsou vyjmenovány a popsány přísady a ingredience, které dodají ten správný šmrnc.

Vzorec přípravy kuliček

Kapitolu s tímto názvem považuji z celé knížky za nejdůležitější. V obecné rovině je zde popsáno, z jakých surovin kuličky tvořit. Suroviny jsou rozděleny do pěti kategorií. Ořechy, sušené ovoce, práškové přísady, lepkavé přísady a posypka. Smícháním jedné přísady z každé kategorie a následným rozmělněním vznikne hmota pro tvarování kuliček. Jak na to je detailním a přehledným způsobem s mnoha obrázky hezky popsáno. Kombinací mohou být stovky, fantazii se meze nekladou.

Recepty na energetické kuličky.

Tato část publikace je nejobsáhlejší. Je zde celkem patnáct receptů na kuličky plné energie sladké, slané, s ořechy i bez ořechů, s ovocem či zeleninou a na jedny dokonce zmrazené. Každý recept má svou dvoustranu, kde jsou ingredience, postup přípravy, obsah energie, výživové hodnoty a fotografie. Je to snadné a rychlé. Navíc jsou recepty výbornou inspirací pro vlastní tvorbu.

Orientaci v receptech a celé knížce usnadňuje rejstřík. Praktický je stručný slovníček osvětlující některé odbornější výrazy. Publikace obsahuje velké množství fotografií a obrázků. Texty a recepty jsou napsány srozumitelně. Vytkl bych jedinou věc a to použití mnoha exotických surovin, které v běžném supermarketu nepořídíte. Celkově se však jedná o knihu zdařilou, jejíž koupí chybu neuděláte.

Kniha Energetické kuličky přebal

Nakladatel: Esence
Jazyk: česky
Datum vydání: listopad 2016
Počet stran: 64
Vazba: Pevná
Velikost: 158 × 202 mm
ISBN: 978-80-7549-072-8

 

reklama

Jak přibrat na váze

Jak přibrat na váze? Tak jako jiným pomůžeme i vám. Objednejte se a přiberte na trvalo.
Objednat se na konzultaci