Přibírání na dovolené

Dovolená – ideální čas pro přibírání

Uvolněná atmosféra dovolené a letních měsíců přímo vybízí k sestavení jídelníčku, se kterým se vám bude snadno přibírat. Pokud chcete přibrat nějaké to kilo a během roku se nedaří, tak právě na dovolené můžete ve své snaze uspět. Stačí si jen dopřát všechno jídlo, na které máte chuť. Metabolismus povzbudíte i vhodnými pohybovými aktivitami.

Dovolená all inclusive

Pro přibírání kilogramů je ideální dovolená all inclusive, kdy máte veškeré stravování již zahrnuté v ceně a jídlo si tedy nemusíte sami připravovat. Těšit se tak můžete na bohaté snídaně, obědy či večeře a na pestrý výběr nápojů. Tyto pobyty většinou nabízejí zahraniční hotely v přímořských letoviscích. Velkou výhodou je zajištění dostatečného množství jídla téměř po celý den, které obvykle stačí doplnit jen lehkou svačinkou. Pak se pohodlně dostanete na doporučovaných pět až šest porcí denně.

Přirozená strava během letních měsíců

Přibrat se dá i se zdravým jídelníčkem, ke kterému jsou teplé letní dny jako stvořené. Zapomeňte na těžká a mastná jídla a raději dejte přednost několika porcím ovoce a zeleniny. K obědu volte rýži, těstoviny nebo brambory v kombinaci s libovým masem. Nezapomínejte také na ořechy, jelikož jsou skvělým zdrojem energie z tuků (nenasycených mastných kyselin). Výborné jsou také ovocné či zeleninové džusy a šťávy, díky nimž nejen doplníte potřebné množství tekutin, ale také vás zasytí.

Hýbejte se na čerstvém vzduchu

V létě můžete vybírat z široké škály sportovních aktivit – vhodné jsou například chůze, běh, cyklistika nebo jízda na kolečkových bruslích. S nabíráním svalové hmoty vám pomohou různé posilovací cviky. Ty nemusíte praktikovat pouze uvnitř fitness centra, ale posilovnu si můžete vytvořit také venku na hřišti, na pláži nebo třeba na zahradě.

Přibírání může rovněž komplikovat vaše psychické rozpoložení. Během dovolené se snáze uvolníte a také doženete svůj spánkový deficit. Tělo, které má potřebnou regeneraci, pak na vaše snahy bude reagovat mnohem lépe.