Co jíst když potřebuji přibrat na obrázku

Co jíst když potřebuji přibrat

Když chcete přibrat, nestačí pouze jíst často. Do svého jídelníčku byste měli zařadit živinově hodnotné potraviny, s nimiž se pro vás nabírání kilogramů stane mnohem jednodušší. Kromě samotných kalorií získáte také potřebné vitamíny, minerály a stopové prvky, které zajistí správné fungování vašeho organismu.

Ořechy, semena a rostlinné oleje

Jídelníček většiny lidí je bohatý na nasycené mastné kyseliny a trans mastné kyseliny. Ty byste stále měly zdržet na uzdě, jelikož jejich zvýšená konzumace vede k růstu hladiny cholesterolu, k obezitě a dalším zdravotním problémům. Zaměřte se místo toho na konzumaci nenasycených mastných kyselin. Jedná se o tzv. „dobré tuky“, které se nacházejí v rostlinných olejích (vyjma oleje palmojádrového a kokosového), ořeších, semenech nebo také v tučných rybách.

Obiloviny, luštěniny a ovoce

Hlavním zdrojem energie pro naše tělo jsou sacharidy. Na skladbě jídla během dne by se měly z větší části podílet ty komplexní. Jsou obsažené v obilovinách (pšenice, ječmen, oves, rýže a další) nebo také v luštěninách (hrách, čočka, fazole). Zároveň se považují za zdroj rostlinných bílkovin. Vynikajícím zdrojem jednoduchých sacharidů je čerstvé a sušené ovoce. Obsahuje vitamíny a vlákninu. Na snídani nebo na svačinu doporučujeme vyzkoušet müsli, které spojuje ovesné vločky, sušené ovoce a ořechy.

Mléčné výrobky a maso

V jídelníčku pro nabírání by neměly chybět mléčné výrobky, a to klidně i s vyšším obsahem tuku. Patří sem především sýry, jogurty a další zakysané mléčné výrobky. Pravidelně zařazujte také libové maso všech druhů (kuřecí, krůtí, vepřové, hovězí, králičí atd.).

Sladkosti a další pochutiny

Jestliže chcete přibrat zdravě, vybírejte spíše mezi kvalitnějšími sladkostmi. Patří mezi ně například vysokoprocentní hořké čokolády, ořechy v různých sladkých a slaných polevách nebo třeba zmrzlina, vyrobená z kvalitních surovin (ze smetany, cukru, vajec). Vyzkoušet můžete i různé výživové doplňky ve formě nápojů (například proteinové nápoje nebo nutridrinky).